Filmy konsul

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje konsul. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dwaj detektywi Roger i Martin pracują razem od trzech lat. Kolejnym ich zadaniem jest ochrona mafijnego księgowego Leo, który pracował dla dyplomaty zajmującego się przemytem narkotyków. Teraz jako świadek koronny narażony jest na zemstę gangu.
Hongkong w przededniu rozstania się z brytyjską administracją. Podczas nocnej obławy w jednym z tamtejszych portów, starszy detektyw Lee (Jackie Chan) odzyskuje ładunek bezcennych skarbów sztuki chińskiej, który chciał przechwycić Sang (Ken Leung) - bandyta będący na usługach Juntao, tajemniczego geniusza zbrodni. Ustępujący brytyjski zarządca Hongkongu Thomas Griffin (Tom Wilkinson) wydaje przyjęcie na cześć chińskiego konsula Hana (Tzi Ma), który ma wkrótce wyjechać na placówkę do Los Angeles. Han gratuluje detektywowi Lee, swemu przyjacielowi, udanej akcji w porcie. W dwa miesiące później, w Los Angeles, Sang z pomocą swoich ludzi porywa na ulicy jedenastoletnią córkę Hana, Soo Yung (Julia Hsu) i żąda za nią 50 milionów dolarów okupu.
Tym razem detektyw James Carter i inspektor Lee dostają zadanie ochrony chińskiego ambasadora. Niestety zostaje on postrzelony, a sprawca ucieka. Nie zważając na nic, dwaj policjanci po raz kolejny rozpoczynają wspólne śledztwo, które wiedzie ich do Paryża, gdzie nie obowiązuje już ich jurysdykcja. To jednak nie powód, by zaprzestać śledztwa.


Film na podstawie powieści W. Somerseta Maughama pt. "The Painted Veil". Opowiada historię lekarza i jego niewiernej żony, Kitty, którzy w latach 20-stych XX wieku przeprowadzają się do odległej chińskiej wsi, aby walczyć z epidemią cholery. Kitty przeżywa tam duchowe przebudzenie i ponownie zakochuje się w swoim mężu widząc jego poświęcenie dla pracy.

Konsul

7,5
Debiutancka komedia sensacyjna Mirosława Borka korzysta z autentycznej historii Czesława Śliwy alias Jacka Ben Silbersteina, sławnego hochsztaplera schyłku lat 60. Śliwa ukończył szkołę podstawową i jedną klasę zawodówki, ale pracował jako inżynier-racjonalizator. Zasłynął z tego, że sprzedawał rzeczy, których nie miał. Jego najgłośniejszym wyczynem było jednak prowadzenie przez miesiąc fikcyjnego konsulatu niemieckiego we Wrocławiu: złożył nawet listy uwierzytelniające w Radzie Państwa, urządzał bankiety dla miejscowych notabli. Skazany w 1970 roku na kilka lat pozbawienia wolności zakończył barwne życie w więzieniu. Bork przewertował 15 tomów akt sądowych i dotarł do sędziego, który przewodził procesowi. Przeniósł akcję na przełom lat 70. i 80., bohatera nazwał Czesławem Wiśniakiem (w tej roli Piotr Fronczewski), i wybrał dla filmu pięć autentycznych historii, z których tylko w jednej - o szpitalnym pacjencie podającym się za dygnitarza PZPR - prawdziwy Śliwa nie uczestniczył.
Film przedstawia odejście niemieckiej armii z Paryża w 1944 roku oraz zmagania różnych frakcji francuskiego ruchu oporu, aby odzyskać kontrolę w stolicy.
Susanne Frank jest fotografem i prowadzi w Sztokholmie agencję fotomodelek. Kiedy dowiaduje się, że ma zrobić sesję w Göteborgu, jest zachwycona, ponieważ będzie miała możliwość spotkania się ze swoim kochankiem, Henrikiem Lobeliusem. Zabiera ze sobą swoją najlepszą modelkę, Doris, która przed wyjazdem pokłóciła się ze swoim narzeczonym Pallem. Na miejscu marzenia obu kobiet zostaną skonfrontowane z ciężką rzeczywistością.
Jacek jest młodym i ekscentrycznym outsiderem. Razem z grupą przyjaciół gra w teatrze „Tik Taka”. Pewnego dnia poznaje piękną dziewczynę imieniem Margueritte. Zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Szybko dowiaduje się, że jest ona córką ambasadora francuskiego i ich uczucie nie ma sensu. Jacek nie poddaje się jednak i postanawia o nią walczyć.
Abel Rothstein, policjant z tajną misją, zostaje wysłany wbrew swej woli do Polski aby współpracować z Markiem Brzęczyszczykiewiczem, dziwacznym policjantem o rozwiązłych obyczajach. Obaj mężczyźni muszą stawić czoła nietypowej sprawie: seryjne porwania kilku młodych dziewcząt, które odnaleziono zamordowane kilka dni później. Śmierć uderza coraz częściej a czas nagli. Zwłaszcza, że Jane Woods, ex-żona Konsula Stanów Zjednoczonych w Polsce również znika i wszystko wskazuje na to, że i ona została ofiarą tych samych porywaczy.
Buddenbrokowie to porywająca adaptacja nagrodzonej Noblem powieści Tomasza Manna z 1901 roku. Książka opisuje losy trzech pokoleń kupieckiej rodziny z północnych Niemiec. Akcja powieści dzieje się w czasie, gdy niemieckie społeczeństwo ulega gwałtownym przemianom, a wraz z nim także wartości rodzinne. Osobiste dążenia, które dotychczas należało poświęcić na ołtarzu dobra rodzinnego interesu grożą obecnie rozbiciem słynącej dotychczas z gorliwości, ciężkiej pracy, wiary i wzajemnego szacunku dynastii. Choć Thomas (Mark Waschke) jest gotów przejąć ster po swoim ojcu, konsulu Jeanie (Armin Mueller-Stahl) i poprowadzić rodzinną firmę przez burzliwy okres modernizacji i narastającej konkurencji, jego brat Christian (August Diehl) próbuje odciąć się od wszelkiej odpowiedzialności. Przestaje z podejrzanymi ludźmi i bierze ślub z wodewilową artystką, buntując się przeciw wszystkiemu, co reprezentował ich ojciec. To na ich siostrę, Tony (Jessica Schwarz), spada więc obowiązek poświęcenia miłości na rzecz wzmocnienia więzów rodzinnych i społecznych. Jednak gdy konkurent Buddenbrooków, Hagenström wykazuje się lepszym wyczuciem gwałtownie ewoluującego rynku, nawet jej wpływy zaczynają słabnąć..
Słowa kluczowe

Proszę czekać…